Search

Mail Subscribe


Statistic

Categories:18
Content:80
Content View Hits:225322
Emlak Komisyonculuğu Sözleşme Örnekleri PDF Print E-mail

 

TÜRK STANDARDI- TS 11816   EMLAK MÜŞAVİRLİĞİ HİZMETLERİ - GENEL KURALLAR  Satandardı uyarınca emlak müşavirliği hizmetlerinin verildiği iş yerinin fiziki yapı, işletmecilik ve çalışan personel ile ilgili kuralları belirlenmiştir.

Buna göre emlak müşavirliği işleri bir sözleşmeye dayalı olarak yürütülmelidir. Sözleşmede hizmetin süresi, yasal ve mali sorumluluklar vb. temel unsurlar yer almalı, ikincil unsurlar açıkça belirtilmeli ve bu işler için ücret belirlenmiş olmalıdır. Yine Anılan Standartta ''Emlak müşavirliği bürosunda; matbu (basılı) veya elektronik ortamda hazır formatda olan alıcı ve satıcı yetki sözleşmesi, kira kontratı, tellâliye, pey akçesi (ön ödeme), yer gösterme ve kiracı, kiraya veren, satış ve kiralama protokolü, kombinasyon paylaşım sözleşmesi, eksperlik formu vb. evrak ve dokümanlar ile tercihen hukuk, vergi, kadastro, muhasebe, pazarlama, tapu vb. mevzuat ile ilgili yayınlar bulunmalıdır''. Denilmektedir.

Bu hükümler itibarı ile Emlak Komisyoncusu üyelerimizin kullanabilecekleri sözlşeme ve formlar Odamız tarafından bastırılmış olup, bu formlara yukarıdaki linlerden ulaşaılabilmektedir.Ayrıca dileyen üyelerimiz sözleşme suretlerini Odamız Ticaret Servisinden de temin edebişleceklerdir.  

 
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3

Pool

What do you thing about website?
 
 


 


 

Copyright © 2011 Zed Hosting